Responsive Reklam Alanı

Yoga Eğitmeni Olmak Başkalarının Hayatında Işık Olmaktır

Yoga eğitmeni olarak başkalarının hayatında önemli bir yere sahip olabiliriz. Peki bunu nasıl başarırız? Tabi ki adanmış bir ruhla…

Bu adanmışlık, bizlere sevgi dolu bir yürek, yüksek odaklanma gerektirdiği için başarılı bir zihin, zindelik, enerjisi yüksek olan fiziksel beden ve özgüven veriyor.

Yoga eğitmenlik eğitimi 3-6 ay arası süren uzun bir yolculuktur. Bu yolculukta bir eğitmen adayı en önemli olan öğretiyi kazanıp, ona gelen herkese bu öğretiyi kazandırıyor. Herkes için önemli olan bu öğreti ise; yaşantımızdaki hangi alanı güçlü kılmak istiyorsak, var olan tüm gücümüzü oraya kanalize ederek, onu güçlü kılmayı başarmaktır. Öğretide görüyoruz ki; sadece fiziksel bedenimizi güçlü ve zinde kılmak, bizleri zihnen güçlü kılmaya yetmiyor. Hem zihinsel hem de duygusal olarak güçlü olabilmemiz için duyumsal değişim araçlarımız olan 5 duyu organımızı da beslememiz gerekiyor. Tüm bunları öğrendiğimizde, hayatımızda yöneltilmiş ve insiyatifi elde tutan bir değişim yaratma gücünün bizde olduğunu fark ediyoruz.

yoga_41deaf76-0e39-44a5-9c1c-dc8b38bfbfea_1

YOGA EĞİTMENİ OLMAK BİZLERE NE KAZANDIYOR?

Yoga eğitmeni olmak, bizlere kayıtsız şartsız sevgiyi özümsememizi, özgüveni ve güçlü konsantrasyona sahip bir zihni kazandırıyor. Sahip olduğumuz zihin yapımızı hatırlayacak olursak, bizler düşündükçe değişmeye devam ediyoruz. Böylelikle beynimize koyduğumuz her düşünce hangi nitelikte olursa olsun, o bilginin artmasına sebep oluyor. Bu yüzden olumlu ve dinamik değişimler için beynimizi yapıcı mesajlarla doldurduğumuzdan emin olmamız hayati önem taşıyor.

Düşünme biçimimizi değiştirip geliştirdiğimizde, her koşulda kendimizi olumlu olarak eğittiğimizde,yaşam bizlere zorlu sınavlar sunduğunda, pes etmek yerine yaşanılanları avantaja çevirecek fırsatlar yaratmayı başarıyoruz. Yoga eğitmenliğindeki teori dersleri bizlere bunun tekniklerini öğretiyor.

Yoga eğitmeni olup başkalarının hayatlarına zevkle ve şevkle ışık olmak istiyorsanız, sizlere yardımcı olup ışığınız ve rehberiniz olabilirim.

Kaynak: http://uzmanlar.mahmure.com/sibel-saracoglu/yoga-egitmeni-olmak-baskalarinin-hayatinda-isik-olmaktir_1102095

Responsive Reklam Alanı

admin

admin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In nulla ligula, iaculis vestibulum imperdiet in, pulvinar ut nulla. Quisque non placerat mauris. Nulla sed urna id libero maximus eleifend.

Bir cevap yazın